Jakie książki dla 2 latka wybrać?

Książka to ponadczasowy element, który powinien znaleźć się obowiązkowo w każdym dziecięcym pokoju. Czytanie dziecku ma wiele korzyści: rozwija wyobraźnię, uczy zasad społecznych, wzbogaca słownictwo, sprawia, że dziecko buduje swoje poczucie wartości, lepiej się koncentruje, a w późniejszym czasie szybciej się uczy. Regularne czytanie buduje też więź między rodzicem i dzieckiem. Świadomi rodzice wiedzą, że czytanie ma wiele zalet i szukają ciekawych propozycji książkowych dla swoich pociech.

Książki dla 2 latka

Dwulatek to dziecko pełne energii, które nie potrafi jeszcze skupić się na dłuższym tekście, ale nie oznacza to, że nie jest idealnym odbiorcą książek. Odpowiednie dopasowanie lektury do wieku dziecka sprawi, że na pewno zainteresuje się książką. Książki dla 2 latka z obrazkami powinny mieć przede wszystkim kolorowe ilustracje i małą ilość tekstu. Ilustracje zachęcą maluszka do obejrzenia książeczki, a rodzic w tym czasie jest w stanie przeczytać krótki tekst znajdujący się na stronie. Czytanie to idealna forma na budowanie więzi z dzieckiem i kreatywnie spędzony czas.

Ciekawymi propozycjami dla 2 latka są m.in.:

– seria książeczek o “Puciu”

– “wierszyki bliskościowe” Kasia Muzar – Czub

– “na językach zwierząt” Anna Skiba

– seria książeczek “Pola mówi”

– seria książeczek “Kici Kocia”

– “alfabet miłości” Mojo Graffi

– “Feluś i Gucio świętują” Katarzyna Kozłowka

Wybór książek dla 2 latków obecne jest ogromny. Warto zainteresować dziecko jakimś tytułem z serii, dzięki temu maluszek ma szanse polubić głównego bohatera książeczki i przeżywać z nim różne przygody, kolekcjonując całą serię. Może mieć to pozytywny wpływ na dziecko, dzięki przywiązaniu do danego bohatera maluszek będzie chętnie słuchał opowieści i skupiał się na czytanej treści. Najważniejsze jest to by dwulatek nie zniechęcił się lekturą i jeśli jakaś książka w danym momencie nie jest dla niego odpowiednia, warto ją odłożyć i sięgnąć po nią za jakiś czas. Czasem dziecko musi “dorosnąć” do jakiegoś tematu czy bohatera książki. Warto budować w dziecku pozytywne skojarzenia z książką i tak dobierać tematy by były dla niego ciekawe.